O nas

Future Food Technologies jest sprawdzonym dostawcą technologii dla branży spożywczej w zakresie przemysłowego wychładzania i zamrażania żywności. Nasze technologie zawierają wiele innowacyjnych rozwiązań optymalizujących procesy, zwiększających bezpieczeństwo przetwarzania produktów spożywczych jak również skutecznie optymalizujących uzyski.

Z doświadczeniem sięgającym blisko 15 lat w branży przemysłowego wychładzania i zamrażania żywności, skutecznie wdrażamy i produkujemy nowoczesne systemy spiralnego i tunelowego zamrażania i wychładzania w technologii indywidualnego szybkiego zamrażania (IQF).

Nasze systemy mogą prawować w oparciu o mechaniczny system chłodzenia w układzie zamkniętym zasilone amoniakiem, freonem lub dwutlenkiem węgla.

Oferujemy skrojone na miarę systemy – indywidualnie dopasowane do wymagań naszych odbiorców i ich linii produkcyjnych.

Nasze systemy pozwoliły do tej pory wielu ich użytkownikom nie tylko osiągnąć pierwotnie zamierzony cel – przemysłowego wychłodzenia lub zamrożenia ich produktów, ale co najważniejsze zapewnić stabilny rozwój ich firm dzięki możliwości kontroli bezpieczeństwa tych produktów poprzez zorientowanie na higienę rozwiązania niwelujące ryzyka rozwoju bakterii na ostatnim odcinku linii produkcyjnej, gdzie niezapakowany produkt może być wystawiony na ryzyko skażenia przed zapakowaniem.

Dzięki niestandardowym rozwiązaniom dostosowanym do poszczególnych branż, w naszych systemach możemy indywidualnie podejść do rozwiązania wielu skomplikowanych problemów. 

Nasze systemy dostarczamy głównie dla przemysłów: mięsnego, dań gotowych, piekarniczego, rybnego oraz mleczarskiego.