Zamrażarki spiralne stały się najbardziej wydajną kosztowo i wszechstronną metodą przemysłowego zamrażania żywności na rynku w standardzie IQF (indywidualnego szybkiego zamrożenia). Oferujemy skrojone na miarę systemy – indywidualnie dopasowane do wymagań naszych odbiorców i ich linii produkcyjnych.

Nasze urządzenia od początku projektowane są w celu zapewnienia najwyższych standardów higieny – z łatwym dostępem do wszystkich przestrzeni wewnątrz, nierdzewnym wykończeniem wewnątrz i unikalnych opatentowanych rozwiązań pozwalających wyeliminować ryzyka rozwoju bakterii wewnątrz tuneli.

Wykorzystujemy oszczędzający energię horyzontalny przepływ powietrza – idealny do większości produktów, zapewnia on tę samą temperaturę i prędkość przepływu powietrza na każdym poziomie zamrażarki, co w rezultacie również przekłada się na mniejsze ubytki produktu w trakcie procesu. Dzięki niestandardowym rozwiązaniom dostosowanym do poszczególnych branż, w naszych systemach możemy indywidualnie podejść do rozwiązania wielu skomplikowanych problemów.

Zamrażarki Future Food Technologies projektowane są jako urządzenia wolnostojące. Jeśli to możliwe, systemy dostarczane są transportem ponadgabarytowym w jednej części – zmniejsza to do absolutnego minimum czas rozruchu. Dodatkowo system umieszczony jest na własnej ramie i regulowanych nogach – dzięki temu ogrzewanie posadzki nie jest wymagane. Zmiana lokalizacji zamrażarki również nie stanowi problemu i zajmuje minimalną ilość czasu.

Nasze systemy mogą pracować w oparciu o mechaniczny system chłodzenia w układzie zamkniętym zasilone amoniakiem, freonem lub dwutlenkiem węgla. Możliwe jest zamrażanie szerokiej gamy produktów, począwszy od pojedynczych kawałków mięsa, hamburgerów, kulek mięsnych, panierowanych elementów drobiowych, nuggetsów, dań gotowych – niezapakowanych i zapakowanych – całych ryb, filetów rybnych, pieczywa, bułek, pizzy, lodów i wielu innych…
Produkty mogą być bezpośrednio po obróbce termicznej lub surowe.